Käesoleval kuul sooviksime tähelepanu juhtida metsahoiule ja protesteerida massilise metsalangetuse ning reostuse vastu!
Et enda sõnumit paremini levitada ja iga enda postitusega seda teemat vaatajatele meelde tuletada, vahetsime välja enda logo, mis ühtlasi on selle kuu jooksul ka meie piltide vesimärgiks
See konkreetne teema on tõsiseks murekohaks Eesti metsanduskultuuris. Ning leiame et sellele ei pöörata piisavalt tähelepanu. Eriti kurb on see et meie looduspärandiga nii ükskõikselt käitutakse! Metsaalused on prügi täis, Statistikaameti andmetel langeb lageraie ohvriks igal aastal 35600 hektarit metsa. Kui sellele hirmuäratavalt suurele numbrile juurde lisada veel hooldus-, uuendus-, harvendus- ja muu raie. Siis kasvab see number 81700 hektarini. Ning metsa langetatakse nii era- kui riigimetsas ja lageraiet tehakse isegi kaitsealadel.
Keskkonnaagentuuri sõnul oli 2017 aastal eestis 2,1 miljonit hektarit metsa. See tähendab et aastaga raiutakse maha 3,89% meie metsadest. Aga mis saab 25 aasta pärast kui me oleme maha raiunud 97,25% metsast? Ma isiklikult arvan et ei saa suurt midagi. Ega ahnusel ennem piiri ei tule, kui enam võtta pole midagi.
Jah õnneks on meil mingi osa metsapidajatest piisavalt vastutustundlikud, et peale lageraiet istutatakse ka uus mets või jäetakse vähemalt mõni seemnepuugi püsti. Aga kas sellest piisab, kui uue metsa raieküpseks saamiseks kulub viljakal pinnasel 60-70 aastat? Praeguse tempo juures saab meil mets ennem otsa, kui uus asemele jõuab kasvada!
Märke inimese ahnusest ja hoolimatusest on näha olnud juba aastakümneid.
Koduõues jalutavad meil ringi jänesed, rebased, ilvesed, kitsed ning siin-seal on märgatud ka muid suurulukeid.
Metsaalused on prügi täis, kuid mitte kedagi ei näi see huvitavat.
Kas see ongi meie tulevik?
Või võtame midagi ette?
Ning säilitame metsad ja neis asuvad loomad, linnud, putukad ja taimed.
Fotograafia juurde sattusin juba 2005. aastal, kui ostsin oma esimese peegelkaamera. Peale selle kaamera ostu leidsid kasutust ka vanaisa poolt päranduseks jäetud FED5b ja ZENITH kaamerad. Nii et pilti olen teinud nii filmile kui kaardile. Päris pikalt otsisin seda enda stiili. Olen proovinud nii ürituste pildistamist, table-top’i, portreed kui ka loodusfotograafiat. Ja kuna olen suur matka huviline ja loodusesse satun nii tihti kui kaootiline töögraafik lubab, Siis loodusfoto on see mida ma kõige tihedamini teen.