Meist


12 Kuud on tegutsenud juba aastast 2009.
Algselt viie fotosemu poolt loodud liikumise idee on näidata tänast päeva pildis. Paari-kolme aastaga oli meie ridades juba oluliselt rohkem mehi-naisi kes tegid lummavaid looduspilte. Kogu see tegevus toimus ja toimub ka endiselt meie põhitööde kõrvalt. Vahepeal on aga aeg teinud omad korrektuurid ja osad meist leidnud uue väljakutse. Et aga meie liikumine säiliks ja oma publikule veel rohkem elamusi pakkuda panid ühel 2019 aasta maikuu õhtul 7 aktiivsemat liiget Ragnar Soa, Urmet Pilt, Janek Joab, Martin Koitmäe, Kalmer Lehepuu, Janar Kull ja Aivar Sokk pead kokku. Ja nii sündis MTÜ 12 Kuud.

MTÜ 12 Kuud eesmärgiks on:
Fotograafia kui hobi tutvustamine laiemale publikule.
Edendada ja propageerida looduses liikumist läbi erinevate kodumaiste loodusmaastike ja taime-, looma-, ning linnuliikide pildistamise ja vaatajatele tutvustamise.
Inimeste loodusteadlikkuse kasvatamine.

MTÜ 12 Kuud pakub Teile:
Lummavaid looduspilte
Näituseid ja töötubasid
Loodus- ja fotomatkasid
Artiklite kirjutamist
Kalendrite ning raamatute kujundamise, illustreerimise ja trükiteenust

Allpool saad tutvuda meist kõigiga juba ükshaaval!

Aivar Sokk

Author

Huvi fotograafia vastu tekkis 2005 aastal, kui soetasin oma esimese peegelkaamera. Ja üsna varsti sai selgeks, et kõige rohkem meeldib jäädvustada loodust. 2009 aasta lõpus kutsuti mind osalema 12KUUD projektis. Kokku sai väga lahe seltskond keda ühendab huvi looduse ja selle jäädvustamise vastu!

Anar Sillakivi

Author

Alguse sai kõik siis 1978 aastal, kui maailm sai kuulda minust  esimest korda. Tõenäoliselt oli see vaid kisa või eelhoiatus, kuidas võtta. Minu fotopisik pole tõenäoliselt pärit kodust, kuigi olen lapsepõlves ka  pildistatud filmile ja olen istutud  vannitoas punase valguse keskel. Tõsine ja pöördumatu nakatumine leidis aset 5 aastat tagasi aga ka enne seda on aegajalt haigus ilmingud välja löönud.  Loodus, eriti pisike loodus on minu lemmik.

Andres Tamm

Author

Andres Tamm on sündinud 1973a Lõuna-Eesti väike linnas Valga. Kaugel vene ajal paljude poolt näpitud kaamera Smena 8M oli tema esimeseks abivahendiks. Väga palju vett on vahepeal merre voolanud enne, kui ta fotonduse ja looduse ühte patta ajas. Looduspilt.ee on väga suure jälje jätnud tema loomingulisele küljele. Sealt leidis ta ka sõbrad, kes on teda harinud fotonduses andes piitsa ja präänikut.

Jan Lepamaa

Administrator

Olen sündinud 20. Jaanuaril 1971 Tallinnas. Lapsepõlv möödus linna lähedal maal, metsade ja põldude vahel. Sealt on pärit ka huvi looduse vastu. Fotograafiaga sai tutvust tehtud koolipõlves, aparaadiks oli Smena 8M ja peamiselt sai pildistatud klassikaaslasi. Looduse ja fotograafia panin omavahel kokku umbes sajandivahetuse aegu. 2010 aasta alguses otsustasin oma loomingut kodulehe kaudu ka suuremale avalikusele näidata. Ja nüüd olen siin…

Janar Kull

Author

Olen sündinud 14. jaanuaril 1982 a. Põlvas. Fotopisiku sain isalt nagu ilmselt paljud meist. Fotograafiaga olen tegelenud tõsisemalt ligi üheksa aastat. Pildistada meeldib peaaegu kõike, mis objektiivi ette jääb ja silmale vähegi ilus tundub. Kuid kõige rohkem meeldib siiski jäädvustada loodust ja selle ilu. Kuna pildistamine on mul ikkagi hobi siis tuleb sellega tegeleda oma vabast ajast ning seda pole mitte palju.

Janek Joab

Author

Olen sündinud 1970. aastal Antslas. Olen lapsest saati keset loodust elanud, mets on olnud minu teine kodu. Pildistamise juurde jõudsin seitse aastat tagasi. Tänaseks on algsetest suvaklõpsudest välja kasvanud tõsine harrastus. Pildistan peamiselt oma kodukandis – Antsla ümbruses. Avastamis- ja jäädvustamisväärset on siin lõputult. Kõige rohkem on aga fotograafia minu jaoks võimalus peatada hetk ja astuda korrakski maha kiirrongilt.

Kalmer Lehepuu

Author

Ärge küsige miks ma pildistan, sest ma ei tea seda. See lihtsalt on nii. Pildistan kõike, mis tundub huvitav, eelkõige loodust. Mitte, et inimesed mulle ei meeldi. Meeldivad küll. Aga metsas meeldib rohkem.

Ragnar Soa

Administrator

Fotograafia juurde sattusin juba 2005. aastal, kui ostsin oma esimese peegelkaamera. Peale selle kaamera ostu leidsid kasutust ka vanaisa poolt päranduseks jäetud FED5b ja ZENITH kaamerad. Nii et pilti olen teinud nii filmile kui kaardile. Päris pikalt otsisin seda enda stiili. Olen proovinud nii ürituste pildistamist, table-top’i, portreed kui ka loodusfotograafiat. Ja kuna olen suur matka huviline ja loodusesse satun nii tihti kui kaootiline töögraafik lubab, Siis loodusfoto on see mida ma kõige tihedamini teen.

Rauno Roos

Author

Olen sündinud 2003. aastal. Harjumaalt, väiksest külast, Kõmmastest pärit noormees. Hetkel on minu põhitegevuseks muidugi õppimine, täpsemalt õpin siis tisleri eriala. Kuid igal vabal hetkel on loomulikult soov tegeleda oma suurima hobiga – fotograafiaga. Minu huvi fotograafia sai alguse 2017.aastal, kui hakkasin oma telefoniga metsas, põldudel igasuguseid liblikaid ja putukaid taga ajama. Huvi aina suurenes ja suurenes ning tekkis soov saada pildistamiseks midagi enamat kui telefon. Ja saigi 2018.aasta juulis soetatud peegelkaamera. Siis pildistasin veel endiselt enamasti liblikaid ja sellised väiksemaid elusolendeid. Mingi hetk hakkas mind tohutult huvitama ööfotograafia. Sai järjest kõik ööd õues kaameraga oldud ja Linnuteed, tähistaevast vms pildistatud. Praegu tegelen suuremas osas maastikufotograafiaga, kuid pildistan vahel ka loomi-linde ja teen ööfotosid.

Tarmo Mikussaar

Author

Sündinud 1970 aastal Järvamaal. Hariduselt metsnik. Metsnikuna töötasin 10 aastat. Viimased aastad tegelen saematerjalide kuivatamisega. Mustvalge fotograafia põhitõed omandasin juba lapsepõlves isa kõrvalt ja hiljem iseseisvalt külapoistega ise kokku klopsitud fotopimikutes ilmutite ja kinnititega lätserdades. Uus tuhin algas paar aastat enne digitaalse fotograafia võidukäiku mil muretsesin omale korraliku filmi-peegelkaamera ja jõudsin ennast tänapäeva fototehnikaga parasjagu kurssi viia, et olla valmis juba digitaalsete peegelkaameratega tõsisemaks pildistamiseks. Edasi on kõik läinud kui iseenesest. Olen märkamatult soetanud ka peaaegu kõik vajalikud objektiivid ja muud vidinad. Nüüd on jäänud vaid puhas rõõm looduses liikumisest ja toredate hetkede jäädvustamisest. Vahest käin ka ilma kaamerata metsas. Kui aga pildistamine peaks olema minu igapäevatöö, siis leiaksin ma omale kindlasti mõne muu huvitava hobi.

Tauri Pärna

Author

Aastani 2009 oli minust käinud suure kaarega mööda fotograafia. Veel suurema kaarega loodusfotograafia. Kui nüüd aus olla siis ega ei teadnud ka päris täpselt, mis asi see peegelkaamera on. Nii ühele kui teisele tuttavale hakkasid tekkima sedasorti aparaadid. Loomulikult tuli ka endale see muretseda. Nii saigi ostetud oma esimene peegelkaamera. Sai klõpsitud kõike, kuid üha enam ja enam hakkas mind köitma loodus. Esmalt päikeseloojangud mereääres, sealt edasi linnud ja loomad. Tänaseks on asi jõudnud sinnamaani, et enese jaoks on leitud hobi, milleta oleks ikka väga väga igav ja millest loobuda kindlasti ei tahaks. Seoses loodusfotograafiaga olen juurde saanud palju uusi teadmisi ning häid tuttavaid. Tänaseks on ka üsna selgelt välja kujunenud eelistused, mida pildistada meeldib. Peamisteks on linnud ja maastik, kuid aegajalt tuleb ette ka klõpse mõnest suuremast või väiksemast neljajalgsest ning muust põnevast, mis metsades või rabades kaamera ette jääb.

Urmet Pilt

Author

Mulle meeldib loodust vaadelda. Kuidagi eriline tunne tuleb alati sisse, kui jälle oma sammud metspoole olen seadnud. Võimas… Olen jõudnud arusaamisele, et loodus on ELU.. elu selle kõige suuremas ja imetlusväärsemas mõttes. Seda elu püüangi pildile püüda. Fotograafiaga olen kokku puutunud alates 2005 aastast, tõsisemad pildid hakkasid pildipurki tulema 2007 aasta veebruarikuust.