Kobras

Üleeile õhtul jõe ääres Eesti suurimat närilist – kobrast oodates sain ootamatu üllatuse osaliseks. Olin kobrast sel õhtul juba paaril korral näinud ja ka pildistanud. Kord ujus kobras otse minu suunas, vaid mõni meeter lahutas meid, kui ta sukeldus. Arvasin, et ta läks sukeldudes mööda jõge edasi või siis otsustas lähedal asuvasse kuhilasse minna. Mõni hetk hiljem selgus aga, et kobras oli läinud minu kõrval olevasse jõega ühendatud kraavi, mida kattis veel osaliselt jää, mille tõttu kobras sukelduski.
Kaamera oli mul statiivil ja suunatud jõe poole, ma ei olnud arvestanud, et kobras võiks kõrval olevas kraavis liikuda. Kuid ühel hetkel kuulsin ma selle suunast vaikset veemulinat. Pöörates pea, nägin kobrast end kraavi ja jõe nurka kalda äärde sättimas. Midagi oli tal ka “käes”, mida ta siis vaikselt krõmpsutas. Vahemaa oli meil 4-5 meetrit.
Kuna kaamera oli mul statiivil ja suunatud teise suunda, tuli tegutseda äärmiselt vaikselt ja märkamatult, kuna kobras oli väga lähedal ja vahelejäämise oht suur. Õnneks õnnestus mul kaamera piisavalt ruttu enda kätte võtta, objektiiv pilliroo ja okste vahelt läbi pista ning paar fotot teha enne, kui näriline närimise lõpetas ja jõkke ujuma läks.
08.04.2022, Harjumaa

Jaga seda ka teistega

Vaata veel!